חיות רילוקיישן

חיות רילוקיישן - פרק 18 - מי אתה ילד ומאין באת? ילדי ה TCK

October 19, 2019
החלטתם לעשות רילוקיישן? ילדיכם ככל הנראה יוגדרו כ "ילדי התרבות השלישית". 
דיויד פולוק ורות ואן ראקן, מחברי הספר Third Cultural Kids הגדירו כי "ילדי התרבות השלישית הם יחידים אשר שהו חלק ניכר משנות הילדות או הנעורים מחוץ לתרבות ההורים. אותם ילדים לרוב מאמצים מאפיינים מאותן תרבויות אך אינם מזדהים באופן מלא עם אף אחת מהן. מרכיבים שונים מאותן תרבויות מופנמים בעולמו של אותו ילד אך תחושת השייכות והשותפות היא גבוהה יותר עם ילדים בעלי רקע בינלאומי, בינתרבותי דומה.
הסיבות להיכלל בקבוצה הזאת הן מגוונות: מעבר כתוצאה מהקרירה של ההורים, שליחים מטעם המדינה, ארגוני דת, לימודים של ההורים ועוד. המשותף לכולם הוא רמה מסויימת של חוסר אינטגרציה בשני העולמות, התרבות ממנה באו והתרבות אליה עברו. למעשה הם מפתחים מאפיינים של תרבות ביניים, תרבות שלישית, לא לגמרי מייצגים את התרבות ממה באו אבל גם לא לגמרי לוקחים על עצמם את הזהות של התרבות המארחת."
בפרק זה הכרנו את המאפיינים, האתגרים והיתרונות של ילדי התרבות השלישית בשיחה מרתקת עם דניאלה תומר, פסיכולוגית קלינית המתמחה במעברים בינלאומיים. "ילדי התרבות השלישית הם בעלי מאפיינים שונים מהתרבות בתוכה הם חיים. לעיתים המאפינים הם גם פיזים, בחזות שלהם, ולעיתים השונות אינה נראית אך הם מחזיקים בנקודת מבט שונה ויחודית מילדים אחרים בני גילם באותו מקום." כך כותבת דניאלה במאמר שלה בנושא.
שוחחנו על הקשיים היחודיים המזוהים עם ילדי התרבות השלישית, כדוגמאת מעגלים חוזרים של פרידות ושאלת הזהות, על דרכי התמודדות וכמו כן, על היתרונות והמאפיינים האישיותיים המזוהים עימם.

קישור לאתר של GNW:

 
קישור לעמוד הפייסבוק של GNW:
 
אם אהבתם את הפרק הזה, שתפו אותו עם אנשים נוספים שאתם חושבים שהוא יכול להיות רלוונטי עבורם. שתפו אותנו במחשבות, הצעות, הערות והארות דרך עמוד הפייסבוק של חיות רילוקיישן והצטרפו לדיונים בקבוצת הפודקאסט בפייסבוק: חיות רילוקיישן- הקבוצה.
 
 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App